Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

07 luty 2020 Dział: Projekty Napisane przez  Izabela Daniluk

Mathematics without borders...

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach międzynarodowego projektu w naszej szkole goszczą od wczoraj wolontariusze z zagranicy Ioana z Rumunii oraz Izza z Meksyku.

Klasa 2A liceum miała okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji matematyki. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim i polskim (dla tych mniej wtajemniczonych). Uczniowie podzieleni na grupy wykonywali różne zadania matematyczno-logiczne, ćwicząc również umiejętność komunikowania się w języku angielskim. Tłumaczenie poleceń zadań, znalezienie rozwiązania i wreszcie sformułowanie po angielsku odpowiedzi było nie lada wyzwaniem! Wsparciem służyła Gosia, nasza klasowa tłumaczka. Wszyscy dobrze się bawili, zwłaszcza że był też czas na rozrywkę i rozmowy w kuluarach z naszymi gośćmi.

Czytany 1001 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.