Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

11 marzec 2020 Dział: Projekty Napisane przez  Ewa Szypuła

Mystery Skype uczniów klasy 2b z młodzieżą z Turcji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 marca 2020 roku odbyła się nietypowa lekcja. Uczniowie klasy 2b w ramach zajęć języka angielskiego połączyli się za pomocą programu Skype z uczniami ze szkoły Sehremini Anatolian High School w Turcji, mieście Istanbuł.

Była to pierwsza z serii tego typu lekcji – odbyła się ona w ramach realizowanego przez nas projektu Mystery Skype. Czym jest Mystery Skype? To gra interaktywnej nauki, dzięki której dwie szkoły, używając Skype’a, łączą się ze sobą, a ich uczniowie, zadając pytania po angielsku, próbują odgadnąć, z jakiego państwa są ich koleżanki i koledzy. Nasza młodzież wykazała się wysokim poziomem znajomości angielskiego i tym samym, uczestnicząc w Mystery Skype, otworzyła w ZSO kolejny poziom interaktywnego nauczania. Na początku każdy z nas się przedstawił. Padały pytania o tradycje, flagę, słynne budowle i narodowe potrawy Turcji. Na koniec skype’owi znajomi przygotowali dla nas interesującą prezentację swojego kraju.

Celem zajęć było ćwiczenie umiejętności mówienia oraz dzielenia się informacjami o swoim mieście z rówieśnikami z zagranicy w czasie rzeczywistym oraz podniesienie motywacji uczniów do nauki języka angielskiego poprzez zastosowanie atrakcyjnej i pionierskiej formy wspólnej lekcji ze szkołą zagraniczną w systemie audio-video.W kolejnych miesiącach czekają nas jeszcze podobne lekcje z innymi krajami. Zapraszamy do galerii!

Czytany 556 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany środa, 11 marzec 2020 14:23

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.