Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

02 kwiecień 2020 Dział: Biblioteka online Napisane przez  Olimpia Herman

Dla maturzystów...

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tegoroczni maturzyści, którzy intensywnie przygotowują się do egzaminów, a stają przed problemem braku dostępu do zbiorów bibliotecznych, mogą wykorzystać zasoby internetowe pomocne zarówno w dotarciu do informacji o samych egzaminach, jak i zawierające materiału przydatne do nauki i ćwiczeń praktycznych w pracy z arkuszem czy zestawem maturalnym. Oto przykładowe strony, z których można skorzystać:

 • www.cke.edu.pl
  To strona internetowa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej poświęcona egzaminowi maturalnemu. Znajdziesz tutaj najbardziej aktualne informacje na temat tegorocznej matury, informatory maturalne z poszczególnych przedmiotów, a także materiały pomocne w przygotowaniu się do egzaminów: zbiory zadań, arkusze maturalne, poglądowe filmy z egzaminu ustnego, karty wzorów.
 • https://www.dlamaturzysty.info/
  Na tej stronie poza harmonogramem tegorocznej matury, testami maturalnymi z ubiegłych lat, zadaniami ze wskazówkami, znajdziesz także wykłady live dla maturzystów organizowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Warszawie. Możesz także dowiedzieć się, na jakie kierunki studiów masz szansę się dostać, mając maturę z danego przedmiotu.
 • https://www.terazmatura.pl/moja-maturaminu
  Ten portal dla maturzysty stworzony przez wydawnictwo Nowa Era zawiera poza informacjami dotyczącymi samego egzaminu maturalnego także testy z próbnych egzaminów organizowanych corocznie przez to wydawnictwo. Znajdziesz tu również informator o szkołach policealnych i wyższych.
 • www.cogito.com.pl - strona internetowa czasopisma „Cogito”. Zamieszczone tu są przykłady zestawów maturalnych do matury ustnej z j. polskiego i ich przykładowe realizacje, wykazy lektur, praktyczne wskazówki, jak przygotować się do egzaminów.
 • http://www.wolnelektury.pl/katalog/ - strona udostępnia w swoich zbiorach lektury szkolne, które są zalecane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i które trafiły już do domeny publicznej. Pozwala także wyszukiwać utwory pod kątem motywów literackich.
 • https://www.polskina5.pl/
  Na tej stronie WWW znajdują się omówienia epok literackich, opracowania lektur oraz twórczości pisarzy przydatne zarówno do matury na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Ponadto udostępniono zestawienie wielu motywów literackich wraz z omówieniem ich realizacji w konkretnych utworach (niestety, tylko tych popularnych, klasycznych).
 • http://motywyliterackie.pl/
  Strona zawiera zbiór omówień popularnych toposów (motywów) występujących lekturach szkolnych.
 • https://arkuszematuralne.pl/
  Na tej stronie znajdziesz arkusze maturalne z egzaminów próbnych i majowych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Można je wykorzystać do ćwiczeń, by nie tylko praktycznie wykorzystać „wtłoczoną” do głowy wiedzę, ale także nauczyć się gospodarowania czasem.
  Życzymy wytrwałości w nauce i powodzenia na maturze!
Czytany 2985 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.