Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

16 październik 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Monika Mazur

Narodowe Czytanie 2020 w ZSO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak co roku bierzemy udział w tej pięknej akcji. Narodowe czytanie to wydarzenie pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Balladyna Juliusza Słowackiego wybrana została jako lektura dziewiątej już odsłony Narodowego Czytania. Uczniowie klasy 2A postanowili sięgnąć po ten utwór w ramach lekcji bibliotecznej. Przypomnieliśmy treść tego ciekawego dramatu Juliusza Słowackiego i przeczytaliśmy ważniejsze fragmenty. Balladyna to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Przy okazji wspomnieliśmy, że dzieło to wywarło wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, również liczne przedstawienia teatralne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Już umówiliśmy się na Narodowe Czytanie w przyszłym roku szkolnym.

 

Czytany 1242 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.