Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

23 listopad 2020 Dział: Projekty Napisane przez  Anna Rzędkowska

Nowy projekt w naszym technikum

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od września tego roku nasza szkoła realizuje projekt pt. „Kształcimy zawodowców – odpowiadamy na realne zapotrzebowanie na rynku pracy”.

Projekt ma na celu zwiększenie szans naszych absolwentów na znalezienie odpowiedniej pracy. Będzie to możliwe dzięki poszerzeniu oferty kształcenia i stworzeniu dodatkowych możliwości nauki zawodu w szkole. W ramach projektu zorganizowane zostaną następujące kursy zawodowe: operator wózków widłowych dla technikum logistycznego, F-gazy oraz lutowanie dla chłodników, uprawnienia SEP oraz inteligentne instalacje elektryczne – dla elektryków.

Ważnym elementem projektu jest również promowanie równych szans kobiet i mężczyzn m.in. w dostępie do edukacji i szkoleń zawodowych czy staży u pracodawców. W przypadku projektu realizowanego w szkole równe szanse polegają na rekrutacji do projektu zarówno chętnych uczniów, jak i uczennic oraz umożliwienie każdemu z nich udziału w kursach zawodowych dostosowanych do jego zainteresowań, predyspozycji i możliwości, np. operator/operatorka wózków widłowych, kurs lutowania czy inteligentnych instalacji elektrycznych.

Uczniowie przygotowali również kampanię medialną, ukazującą kobiety i mężczyzn w różnych (przeciwstawnych) zawodach. Chętnie zaangażowali się w inicjatywę, przygotowując sesję zdjęciową (wykonanie fotografii i zaprojektowanie grafiki). W efekcie powstała kampania łamiąca stereotypy.

Czytany 826 razy
Ostatnio zmieniany czwartek, 17 czerwiec 2021 15:24

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.