Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

21 styczeń 2021 Dział: Projekty Napisane przez  Anna Rzędkowska

Z myślą o przyszłym zawodzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W połowie grudnia 2020 r. 30 uczniów i uczennic naszego technikum, biorących udział w projekcie unijnym pt. Kształcimy zawodowców – odpowiadamy na realne zapotrzebowanie rynku pracy, odbyło trzygodzinne, indywidualne spotkanie z doradcami zawodowymi.

Specjaliści z zakresu rynku pracy przeprowadzili z uczestnikami projektu testy kompetencji, pomogli w określeniu predyspozycji zawodowych oraz zainteresowań i opracowali dla każdego ucznia Indywidualny Plan Działania (tzw. IPD), który mogą wykorzystać w planowaniu swojej ścieżki zawodowej.

Doradcy służyli radą uczestnikom zajęć w wyborze konkretnych kursów, które pomogą im w przygotowaniu do uzyskania uprawnień zawodowych: programu do prowadzenia gospodarki magazynowej WAPRO (w którym weźmie udział 6 osób), z zakresu spawania łukowego w osłonie gazu metodą MAG (w którym weźmie udział 6 osób), dla przyszłych operatorów wózków widłowych (w którym weźmie udział 9 osób) oraz dla osób, które zajmują się instalowaniem, konserwacją lub serwisowaniem stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła z tematyki F-gazów (w którym weźmie udział 9 osób).

Koszt wszystkich kursów zawodowych wyniesie ponad 60 tysięcy złotych i będzie współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, Poddziałanie 11.2.3. Wsparcie szkolnictwa zawodowego. Głównym celem projektu jest wzrost zatrudnienia wśród absolwentów naszej szkoły.

 

Czytany 614 razy
Ostatnio zmieniany środa, 16 czerwiec 2021 16:06

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.