Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

17 marzec 2021 Dział: Stypendia Napisane przez  Dominika Paszenda, Joanna Antecka

Stypendium dla najzdolniejszych!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pragniemy podzielić się bardzo miłą informacją. Dwie uczennice naszego Liceum: Alicja Czerwińska z klasy 1an i Aleksandra Kowalska z klasy 2an zostały stypendystkami projektu „Śląskie – Inwestujemy w talenty”, prowadzonego przez Samorząd Województwa Śląskiego, a realizowanego przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach tego programu przyznawane są stypendia naukowe w wysokości 5 tys. zł na okres jednego roku szkolnego. Warto w tym miejscu wspomnieć, że celem tego projektu jest wsparcie uzdolnionej młodzieży w rozwijaniu swoich talentów.

Ola Kowalska to uczennica obdarzona wyjątkowymi zdolnościami matematycznymi. Poznaje tajniki tej dla wielu uczniów tak trudnej dyscypliny naukowej. Świat liczb, obejmujący m.in.: wyrażenia algebraiczne, równania i nierówności, funkcje, ciągi, trygonometrię i planimetrię, nie stanowi dla niej większej tajemnicy, czego żywym dowodem jest fakt, że nasza stypendystka potrafi rozwiązać najtrudniejsze zadania.

Z kolei obszarem zainteresowań Alicji Czerwińskiej jest świat zwierząt bezkręgowych i kręgowych. Ala chce zgłębiać tajniki budowy i funkcjonowania organizmów zwierzęcych należących do różnych jednostek systematycznych, ale szczególnym obiektem jej zainteresowań są owady. Dla tej jakże ważnej grupy zwierząt zapylających kwiaty drzew i innych roślin Ala zamierza wybudować domek.

Nasze stypendystki w ramach przygotowanego wcześniej „Planu Rozwoju Ucznia” muszą zrealizować kilka zamierzeń pod okiem opiekuna dydaktycznego. Nad pracami Aleksandry Kowalskiej czuwać będzie pani Dominika Paszenda, a Alicję Czerwińską w jej działaniach wspierać będzie pani Joanna Antecka.

Uczennicom gratulujemy i życzymy udanej realizacji wszystkich zaplanowanych działań projektowych.

Czytany 3612 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany środa, 17 marzec 2021 18:05
Więcej w tej kategorii: Stypendyści JSW 2019-2020 »

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.