Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

18 marzec 2021 Dział: Aktualności Napisane przez  Dorota Marek

Międzynarodowy Dzień Matematyki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

15 marca 2020 r. klasy 3TGE, 2GE i 1brn podczas swoich zajęć matematyki wraz z p. Dorotą Marek obchodziły Międzynarodowy Dzień Matematyki, który przypada 14 marca i został uchwalony na 40 sesji Konferencji Generalnej UNESCO w listopadzie 2019 roku.

Ten dzień ustanowiono również Dniem Liczby PI, która jest w kręgu zainteresowań matematyków od wieków. W trakcie zabawy uczniowie zmierzyli się w następujących konkurencjach: zabawy matematyką, skojarzenia matematyczne, wykonanie zdjęcia pracy zawierającej liczbę  lub wykonanie selfie z nią oraz napisanie hasła promującego matematykę. Zabawa była udana. Oto niektóre z wymyślonych haseł:

  1. Matematyka to tematyka Twojego życia.
  2. Matematyka to przyjaciel na całe życie.
  3. Dzięki matematyce możesz liczyć na siebie.
  4. Matematyka może zabrać Cię w kosmos!
  5. Matematyka miarą wszystkiego.

Do zobaczenia za rok.

Czytany 977 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.