Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

09 kwiecień 2021 Dział: Projekty Napisane przez  Anna Rzędkowska

WAPRO i F-gazy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W lutym i marcu młodzież naszego technikum wzięła udział w dwóch kursach zawodowych, które odbyły się w ramach unijnego projektu „Kształcimy zawodowców – odpowiadamy na realne zapotrzebowanie rynku pracy” realizowanego przez Naszą Szkołę.

Pierwszy kurs trwał od 20 do 27 lutego 2021 r. i dotyczył zasad funkcjonowania programu do prowadzenia gospodarki magazynowej WAPRO. Wzięło w nim udział 6 uczniów, którzy dowiedzieli się między innymi: jak instalować aplikację i bazę danych do programu WAPRO, jak raportować stany magazynowe oraz poznali możliwości analityczne programu. Kurs został zrealizowany w wersji podstawowej i rozszerzonej.

Drugi kurs F-gazy odbył się od 4 do 6 marca 2021 r. Uczestniczyło w nim 9 uczniów. obejmował on zagadnienia związane z instalowaniem, konserwacją lub serwisowaniem stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła. Nasi uczniowie dowiedzieli się między innymi: czym są substancje kontrolowane, fluorowane gazy cieplarniane, jakie oznakowanie stosować w odniesieniu do substancji kontrolnych, w jaki sposób uruchomić i konserwować sprężarki tłokowe, śrubowe i spiralne. Każdy z kursów zakończył się egzaminem.

Galeria

Czytany 384 razy
Ostatnio zmieniany środa, 16 czerwiec 2021 16:07

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.