Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

24 październik 2021 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Anna Rzędkowska, Joanna Gryboś

Wycieczka do Energylandii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

8 października 2021r., klasy: 3lcn oraz 2an uczestniczyły w wycieczce do Energylandii.

Celem wyjazdu była integracja oraz niezwykła przygoda poczucia na „własnej skórze” praw fizyki: m.in.: doznania siły grawitacji, odśrodkowej podczas przejażdżki na „Hyperionie”, „Zadrze” czy „Aztec Swing”, ale nie tylko…. Mamy tutaj także zamianę energii potencjalnej na energię kinetyczną, gdy wagon zjeżdża z pewnej wysokości w dół. Natomiast trzecia zasada ruchu Newtona mówi nam, że: jeżeli jest akcja to musi być reakcja. Podczas przejazdu kolejki przez pętlę, jej wagon naciska na tor a tor naciska z powrotem na wagon. Zapraszamy do zobaczenia kilku zdjęć.

Czytany 122 razy
Etykiety
Więcej w tej kategorii: « Obóz językowy

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.