Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

17 czerwiec 2024 Dział: Konkursy Napisane przez  Elżbieta Łomozik

I miejsce w wojewódzkim konkursie ”Dzieje Polskiej Nauki i Techniki”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

14 czerwca 2024 r. w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. Henryka Sławika odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów laureatom i wyróżnionym w szóstej edycji wojewódzkiego konkursu „Dzieje Polskiej Nauki i Techniki“.

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Ignacy Jośko, Kacper Batko, Małgorzata Gorgosz oraz Weronika Gawełczyk zostali laureatami konkursu. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie wybitnej postaci, która w szczególny sposób odznaczyła się w dziedzinie nauk przyrodniczych czy techniki w formie 5 minutowego filmu. Praca „Mieczysław Wolfke zapomniany naukowiec wszechczasów” stworzona przez uczniów ZSO została wysoko oceniona przez jury za wartość edukacyjną i artystyczną i zdobyła pierwsze miejsce. Warto wspomnieć, że rok 2022 był rokiem Mieczysława Wolfkego – wybitnego polskiego fizyka, pioniera holografii.

Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

Czytany 206 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany środa, 26 czerwiec 2024 18:51
Więcej w tej kategorii: « „Dzień Chłodnika” w ZSO

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.