Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

10 listopad 2019 Dział: Aktualności Napisane przez  Paulina Pielecka

Otwarcie mega nowoczesnych pracowni do przedmiotów zawodowych okiem... polonisty!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wtorkowy wieczór dostałam wiadomość, że potrzebna jest moja pomoc podczas uroczystego otwarcia pracowni logistycznej i chłodniczo-klimatyzacyjnej w naszej szkole.

Razem z uczniem mojej klasy mieliśmy zająć się uwiecznieniem tego wydarzenia na zdjęciach i w formie filmu. Chętnie podjęliśmy się zadania i w środę byliśmy gotowi do pracy. Jednak pojawił się pewien problem… Poza zdjęciami miałam napisać tekst, który będzie relacją z tego wydarzenia. Gdzie tkwił problem? W tym, że moja wiedza na temat chłodnictwa kończy się na stojącej w kuchni lodówce. O klimatyzacji nie wspominam, bo mój zabytkowy samochód takiej technologii nie zna. Logistyka to z kolei nerwowe odświeżanie trasy przesyłki, na którą zawsze z niecierpliwością czekam.

Jednak zaraz po wejściu do sali numer 16, do której z uśmiechem zaprosiła mnie jedna z uczennic, moje wątpliwości zostały rozwiane. Wiedziałam, że w tym momencie nie chodzi tylko o profesjonalne nazewnictwo i skomplikowane układy. Na to uczniowie i ich nauczyciele będą mieli czas na lekcjach w świetnie wyposażonych salach. Zdałam sobie sprawę z tego, że z tymi dalekimi od mojego zawodu specjalistami mam znacznie więcej wspólnego. To moi uczniowie, z którymi na jednej godzinie rozmawiam o problematyce tekstów literackich, wdając się w inspirujące dyskusje, a na następnej lekcji te same osoby zakładają ubrania robocze i uczą się rzeczy, które ułatwiają nam życie każdego dnia.

Widziałam dumę Pana Dyrektora i nauczycieli przedmiotów zawodowych z uczniów, którzy mimo stresu prezentowali wiedzę osobom, od których w przyszłości może zależeć ich praca. Uczniowie klasy technikum chłodnictwa i klimatyzacji z zaangażowaniem tłumaczyli Panu Wójtowi działanie pompy ciepła, klimatyzatorów i komory chłodniczej. Mnie pomogli rozwiązać problem śniegu w lodówce (Dziękuję Kubie i Maciejowi, teraz jogurty nie będą mrożone). Logistycy przy robiącym wrażenie sprzęcie komputerowym płynnie przemieszczali się między kolejnymi punktami zadań, aby towar (w przyszłości moja paczka) dotarł na czas.

Cieszę się, że ci młodzi ludzie, którzy jeszcze wiele wyborów mają przed sobą, mogą już teraz, w małej miejscowości, jaką są Pawłowice rozwijać swoje pasje. I co najważniejsze, dzięki ludziom, którym zależy na ich edukacji, mają do tego warunki.

PS. Właśnie jadę pociągiem, mam przed sobą sześciogodzinną trasę, gdyby nie klimatyzacja, ta podróż byłaby bardzo uciążliwa, a gdyby nie logistyka, nigdzie bym nie dojechała.

Jeżeli komuś zależy na znacznie bardziej rzeczowym przedstawieniu opisanych przeze mnie wydarzeń, zapraszam na stronę Gminy Pawłowice: https://www.pawlowice.pl/aktualnosci/artykul/news/nowoczesna-nauka-zawodu/

Nowoczesne pracownie wyposażone w najwyższej jakości urządzenia i stanowiska dydaktyczne do nauki zawodu powstały w ramach projektu pn. „Podniesienie jakości oferty edukacyjnej poprzez doposażenie i przebudowę pracowni zawodowych w Gminie Pawłowice” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Czytany 884 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 10 listopad 2019 12:36

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.