Pracownicy naszej szkoły

Psycholog szkolny

Psycholog - Sonia Wojtowicz-Pyzia

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Pedagogiki i Psychologii na kierunku psychologia. Ukończyła studia podyplomowe: Akademia Trenerów Biznesu na Uniwersytecie SWPS w Katowicach – trener umiejętności miękkich oraz zarządzanie placówkami oświatowymi w Akademii WSB, oddział w Cieszynie. W Polskim Instytucie Psychoterapii Krótkoterminowej w Krakowie kształciła się w zakresie psychoterapii i poradnictwa w ujęciu psychoterapii krótkoterminowej. Od 2003 roku związana z pracą w placówkach oświatowych. Pogłębia swoją wiedzę na licznych kursach z zakresu pomocy psychologicznej dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym, problemem przemocy w rodzinie. Przez wiele lat sprawowała funkcję przedstawiciela oświaty w Zespole Interdyscyplinarnym przeciwdziałającym przemocy w rodzinie.
Uczestniczyła w szkoleniach dotyczących pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi i problemami emocjonalnymi.
Obecnie pracuje z młodzieżą w szkołach ponadpodstawowych jako psycholog szkolny.

Godziny pracy:

• poniedziałek: 10:15 - 14:45