Przedmioty rozszerzone

10 marzec 2021 Dział: Klasy z profilem rozszerzonym Napisane przez  Joanna Gryboś

Drogie Ósmoklasistki i Ósmoklasiści!

(0 głosów)

Fizyka to przedmiot pasjonujący, pozwalający zrozumieć otaczający nas świat i zachodzące w nim procesy. Przekonać o tym może się każdy z Was, wybierając lekcje fizyki w ZSO. Będziecie mogli uczyć się tego przedmiotu na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Przekonacie się również, że niewiele rzeczy daje taką satysfakcję, jak zrozumienie czegoś, co początkowo wydaje się trudne.

W świecie nowoczesnych technologii, fizyka daje duże możliwości. W szczególności przydaje się tym, którzy w przyszłości chcą zostać inżynierami i marzą im się studia na politechnice bądź uniwersytecie. Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy mocno zaangażowali się w konkursy, projekty bądź inne działania mające na celu promowanie nauk ścisłych, w tym fizyki. W latach 2007 – 2021 wychowankowie naszej szkoły odnieśli liczne sukcesy w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich z tego właśnie przedmiotu. Mogli się w nich wykazać nie tylko zdolnościami w rozwiązywaniu zawiłych zadań, ale tworzyli prace badawcze, plakaty, prezentacje, pisali eseje czy wiersze o fizyce. Poza konkursami, dużą popularnością wśród uczniów cieszyły się także wyjazdy na wykłady popularno-naukowe z fizyki i astronomii połączone z pokazami oraz ogólnopolskie festiwale nauki organizowane przez uczelnie wyższe. Ci wszyscy, którzy chcieli eksperymentować, mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w tygodniowych obozach naukowych, czy zajęciach pozalekcyjnych rozwijających umiejętności przeprowadzania badań i opracowywania ich wyników.

Zresztą… przekonajcie się sami, oglądając krótki filmik ilustrujący nasze dokonania z tej dziedziny w ciągu kilkunastu lat.

Wszyscy Ci, którzy lubią wyzwania, chcą zgłębiać tajniki wiedzy fizycznej, przekonają się, że czas poświęcony na naukę fizyki z pewnością nie będzie stracony. Niezależnie od tego, kim chcecie zostać w przyszłości… lekarzem, mechanikiem samochodowym czy realizatorem dźwięku, warto uczyć się tego przedmiotu. Matura z tego przedmiotu jest przepustką do dalszej kariery naukowej i zawodowej, bo uczy umiejętności nie tylko samodzielnego zdobywania wiedzy, ale również pracy pod bacznym okiem nauczyciela.

Wielkim kunsztem wykazuje się
nauczyciel, który potrafi sprawić,
że twórcze wyrażanie siebie i
nabywanie wiedzy staje się źródłem radości