Rekrutacja 2022/2023

Rekrutacja do ZSO

10 marzec 2023 Dział: Rekrutacja Napisane przez  Andrzej Wowra

Oddział przygotowania wojskowego - nowość 2023/2024

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Liceum ogólnokształcące

Klasa mundurowa w Pawłowicach – 14 lat tradycji!

Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie,

Kilka dni temu dotarła do nas informacja, że otrzymamy zgodę na otwarcie w naszej szkole ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO (OPW). Jednolity, ogólnokrajowy program nauczania w tej klasie będzie ściśle realizowany z wyznaczoną jednostką patronacką.

Będąc uczniem oddziału przygotowania wojskowego będziesz realizował to, co dotychczas uczniowie klas wojskowych w naszym liceum, a ponadto:

 • Zakup umundurowania dla uczniów oraz wyposażenia będzie możliwy przy współfinansowaniu przez MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ.
 • Uczniowie będą przez 4 lata realizowali zwiększoną liczbę godzin przygotowania wojskowego – zarówno teoretycznego jak i praktycznego.
 • Uczniowie wyjadą na obóz wojskowy, a także zajęcia do jednostki patronackiej.

W związku z powyższym, informujemy o nieco zmienionych zasadach, jakie będą obowiązywały, podczas rekrutacji do tego oddziału.

 1. Składanie wniosków rekrutacyjnych trwa od 15 do 29 maja 2023 r.
 2. Obowiązuje próba sprawności fizycznej, która odbędzie się 06 czerwca 2023 r. o godzinie 15.30 w ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach. II termin próby sprawności fizycznej odbędzie się 15 czerwca 2023 r. o godzinie 15.30 w ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach. II termin jest dla osób, które nie mogą być obecne w I terminie.
 3. Konieczne jest zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki w klasie z przygotowaniem wojskowym wydane przez lekarza rodzinnego. Zaświadczenie lekarskie prosimy dostarczyć do szkoły razem z wnioskiem rekrutacyjnym.
 4. Na próbę sprawności fizycznej należy przynieść zgodę rodziców zgodnie ze wzorem do pobrania, a także należy zapoznać się z regulaminem.
 5. Minimalna liczba uczniów potrzebna do otwarcia oddziału przygotowania wojskowego wynosi 22. W przypadku mniejszej liczby kandydatów zostanie otwarta klasa mundurowa na dotychczasowych zasadach.

 

Dla kogo Oddział przygotowania wojskowego/klasa mundurowa?

Ten profil proponujemy zarówno dziewczętom jak i chłopcom, którzy:

 • marzą o podjęciu studiów, bądź służby w wojsku, policji, straży pożarnej, straży granicznej,
 • chcą spędzić czas w szkole aktywnie, wylewając „siódme poty” na obozach wojskowych, ucząc się technik samoobrony, wspinaczki, strzelania, pokonywania przeszkód terenowych,
 • chcą doskonalić kondycję w ośrodku sprawności fizycznej (OSF), którego elementy zostały tak dobrane, aby ćwiczyły wszystkie partie mięśni - na drabinkach, poręczach, drążkach, na mostku łańcuchowym i na wielu innych przyrządach, które pomogą Wam przezwyciężyć własne słabości,
 • pragną uzyskać świadectwo dojrzałości będące przepustką na każdy kierunek studiów.

NOWOŚĆ!
W NASZEJ SZKOLE ZOSTAŁ ZBUDOWANY NOWOCZESNY OŚRODEK SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ – JEDYNY TAKI W REGIONIE!

Liceum ogólnokształcące

Liceum ogólnokształcące

Liceum ogólnokształcące

Liceum ogólnokształcące

Liceum ogólnokształcące

Liceum ogólnokształcące

Liceum ogólnokształcące

Liceum ogólnokształcące

Liceum ogólnokształcące

 Liceum ogólnokształcące

 Liceum ogólnokształcące

 Liceum ogólnokształcące

Liceum ogólnokształcące

Jak będzie wyglądało szkolenie?

 1. Nabędziesz umiejętności bytowania w terenie;
 2. Uzyskasz wiedzę jak profesjonalnie udzielić I-pomocy przedmedycznej;
 3. Nauczysz się dowodzić zespołem;
 4. Podniesiesz swą sprawność fizyczną i odporność psychiczną działania w stresie;
 5. Na pewno nie zgubisz się w terenie bez mapy i kompasu;
 6. Poznasz podstawy samoobrony.
 7. Poznasz zasady naboru i służby w instytucjach mundurowych.

Wszystkie nabyte umiejętności zostaną odzwierciedlone w zaświadczeniu stwierdzającym odbycie nauki w rozszerzonym zakresie Edukacji dla Bezpieczeństwa.

Szkolenie odbywa się w trakcie: obozu przysposobienia obronnego, wyjazdów do jednostek wojskowych, jednostek straży pożarnej, zakładu karnego czy straży granicznej.

Pamiętaj!

 • wybierając tę klasę nie musisz w przyszłości pracować w służbach mundurowych,
 • zdajesz maturę identyczną jak w innych klasach licealnych i możesz podjąć dowolny kierunek studiów, liczba godzin ogólnokształcących jest taka sama jak w innych klasach.

Jedna szkoła - wiele możliwości

Sam wybierasz przedmioty, które chcesz realizować w zakresie rozszerzonym. Wyjątek stanowią klasy informatyczna i medyczna (3 przedmioty rozszerzone zostały przypisane do tych klas).

Sprawdź poniżej możliwości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

Gwarantujemy bardzo dobre przygotowanie do matury. Sprawdź zdawalność i średnie wyniki naszych uczniów z matury w ostatnich latach.

„Klasa mundurowa to strzał w dziesiątkę”

 

Jeżeli masz pytanie odnośnie tej lub innej klasy, nie wahaj się i zadaj pytanie pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Odpowiemy na każde pytanie!

Czytany 3170 razy
Ostatnio zmieniany wtorek, 23 maj 2023 17:27

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.