Rekrutacja 2024/2025

Rekrutacja do ZSO

10 marzec 2023 Dział: Rekrutacja Napisane przez  Andrzej Wowra

Technik mechanik

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nasze technikum znalazło się na 6 miejscu w województwie śląskim w 2018 r., a w latach 2019 i 2020 na 11 miejscu w prestiżowym, ogólnopolskim rankingu czasopisma „Perspektywy”. W rankingu Perspektywy 2021 nasze technikum uzyskało tytuł Srebrnej Szkoły - najlepsze technikum w powiecie pszczyńskim, piętnaste miejsce w województwie śląskim!

Technikum 2018 Technikum 2019 Technikum 2020Technikum 2021

Technik mechanik

Zawód technika mechanika to jeden z najbardziej uniwersalnych zawodów, o ogromnym potencjale i szerokich perspektywach zatrudnienia. Technik mechanik może podejmować pracę we wszystkich zakładach projektowych, produkcyjnych i usługowych branż, w których są projektowane, produkowane, użytkowane i naprawiane maszyny i urządzenia mechaniczne.

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik mechanik będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych:

 1. w zakresie kwalifikacji MEC.08. Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi:
  naprawy, konserwacji i wykonywania elementów maszyn, urządzeń i narzędzi metodą obróbki ręcznej i maszynowej, wykonywania połączeń elementów maszyn, urządzeń i narzędzi,
 2. w zakresie kwalifikacji MEC.09. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń:
  organizowania i nadzorowania procesów obróbki i montażu części maszyn i urządzeń.

Co wyróżnia tę klasę?

 • Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w JSW S.A. KWK Pniówek w:
  - warsztacie mechanicznym,
  - pod ziemią w kopalni,
 • 250 zł/miesiąc stypendium dla każdego ucznia,
 • Gwarancja zatrudnienia w JSW S.A. dla najlepszych absolwentów,
 • Przedmioty zawodowe w nowoczesnych pracowniach.

Klasy patronackie działają niczym system dualny w Niemczech - część zajęć uczniowie mają w szkole, część - bezpośrednio w fabryce „patrona”, gdzie zapoznają się z najnowszymi technologiami w branży.

Stypendia dla uczniów ufundowane przez JSW S.A.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął decyzję o ufundowaniu stypendiów uczniom klas patronackich, z którymi Spółka zawarła umowy. Stypendia mają zachęcić absolwentów do pracy w kopalniach JSW.

Wysokość stypendium będzie wynosić 250 zł brutto miesięcznie począwszy od roku szkolnego 2018/2019. Pieniądze zostaną wypłacone osobom kształcącym się w szkołach, z którymi Jastrzębska Spółka Węglowa zawarła porozumienia. Do otrzymania takiego stypendium uprawnieni będą ci uczniowie, którzy w miesiącu, za który przyznawane jest stypendium nie mieli nieusprawiedliwionej nieobecności.

Ale to nie wszystko. Po zakończeniu każdego roku szkolnego Jastrzębska Spółka Węglowa przyzna nagrodę specjalną dla trzech najlepszych uczniów klas górniczych z każdej szkoły objętej porozumieniem: 1 500 zł, 1 000 zł oraz 800 zł brutto.

- Mamy świadomość, że w związku z kryzysem, jaki dotknął branżę górniczą w poprzednich latach, młodzież ostrożnie podchodzi do pracy w górnictwie. Dlatego musieliśmy podjąć odpowiednie kroki, aby zachęcić młodych ludzi do nauki zawodu górnika i w ten sposób zapewnić sobie wykwalifikowaną kadrę w naszych kopalniach – powiedział Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Absolwenci objęci programem stypendialnym zobowiązani zostaną do podjęcia pracy w kopalniach JSW, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Spółki.

Gwarancja zatrudnienia w JSW S.A. dla najlepszych absolwentów.

 

Terminy badań lekarskich  i wydawania skierowań w roku 2023 zostaną podane w terminie późniejszym. 

Jeżeli masz pytanie odnośnie tej lub innej klasy, nie wahaj się i zadaj pytanie pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Odpowiemy na każde pytanie!

 

Czytany 2211 razy
Ostatnio zmieniany niedziela, 26 maj 2024 11:58
Więcej w tej kategorii: « Kontakt Klasa informatyczna »

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.