Technikum

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

31 październik 2021 Dział: Technik elektryk Napisane przez  Patrycja Zapart-Witkowska

Darowizna z Fundacji JSW

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Święta w roku 2020 były wyjątkowe. Tuż przed nimi udało się dokonać zakupów dzięki darowiźnie z Fundacji JSW.

Na zdjęciach widzicie: 

  • tablicę, która pozwala na symulację pomiarów elektrycznych oraz uszkodzeń i nieprawidłowości w obwodach elektrycznych,
  • wykonywanie pomiaru rezystancji izolacji silnika indukcyjnego,
  • wykonywanie pomiaru przewodu odgromowego domu jednorodzinnego,
  • wykonywanie pomiaru impedancji pętli zawarcia.

Uczniowie nie uczą się tylko obsługi tych urządzeń samych w sobie. Dzięki tak dużej różnorodności przyrządów (udało nam się zakupić o wiele więcej niż widzicie na zdjęciach!), uczą się także właściwego doboru mierników do wykonywanych zadań. W symulatorze mogą zmieniać nastawy co umożliwia otrzymanie wyników zmuszających do interpretacji oraz wyciągania wniosków co do stanu instalacji lub określenia miejsca uszkodzenia.  
 
Mało Wam to mówi? Nie wiecie o co chodzi? Spokojnie, my też. Ale nie nasi uczniowie. To właśnie dostęp do takich sprzętów gwarantuje im praktyczną naukę i lepsze przygotowanie do zawodu. Jesteśmy przekonani, że to zaowocuje w przyszłości tym, że będą dobrymi elektrykami. Dumni z wyposażenia pragniemy raz jeszcze podziękować Fundacji JSW za tak ogromne wsparcie dla rozwoju naszych uczniów.

Czytany 66 razy
Etykiety
Więcej w tej kategorii: Energetab 2021 »

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.