Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2020

W tym tygodniu proponuję, by sięgnąć po mało znane opowiadania Sienkiewicza dostępne na stronie www.wolnelektury.pl

wtorek, 07 kwiecień 2020 19:30

Jak się uczyć?

Kilka przydatnych rad nie tylko dla maturzystów.

wtorek, 07 kwiecień 2020 08:33

Konkurs fotograficzny - Moja domowa biblioteka

Zapraszamy wszystkich uczniów ZSO do udziału w konkursie fotograficznym!

Dz.U. 2020 poz. 568, USTAWA z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Dział: Aktualności
piątek, 03 kwiecień 2020 16:16

Uczę się przez Internet

Drodzy Uczniowie, nie każdy posiada w domu własny podręcznik z danego przedmiotu w wersji papierowej, a czasem po prostu gdzieś trzeba zajrzeć, by znaleźć potrzebną informację, tekst, czy poćwiczyć i utrwalić materiał z lekcji, dlatego polecamy poniższe strony internetowe przydatne w nauce przede wszystkim przedmiotów ogólnych.

czwartek, 02 kwiecień 2020 17:20

Dla maturzystów...

Tegoroczni maturzyści, którzy intensywnie przygotowują się do egzaminów, a stają przed problemem braku dostępu do zbiorów bibliotecznych, mogą wykorzystać zasoby internetowe pomocne zarówno w dotarciu do informacji o samych egzaminach, jak i zawierające materiału przydatne do nauki i ćwiczeń praktycznych w pracy z arkuszem czy zestawem maturalnym. Oto przykładowe strony, z których można skorzystać:

czwartek, 02 kwiecień 2020 17:07

#zostanwdomu – przeczytaj książkę!

Zazwyczaj narzekaliśmy na brak czasu na czytanie. W domu leżą książki, które dostaliśmy w prezencie albo kupiliśmy, bo były tanie, miały ładną okładkę, albo i takie, które chcieliśmy przeczytać, kiedy będziemy mieli więcej czasu wolnego i sił. Właśnie nadszedł odpowiedni moment. Warto sięgnąć do półki z tymi gromadzonymi czasami od lat tytułami i zagłębić się w przyjemną lekturę. Kto nic ciekawego w swojej domowej biblioteczce nie znajdzie, może sięgnąć do bogatych zasobów internetowych. Dziś polecam polskich klasyków, ale tym razem ich mniej znane tytuły.

W dniu 22 lutego 2020 r. uczestnicy kółka dźwiękowo-filmowo-muzycznego „Kulturalni” pod opieką p. Anny Rzędkowskiej wzięli udział w spotkaniu na Akademii Muzycznej na kierunku Jazzu i Muzyki Estradowej w Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, specjalność: realizacja dźwięku w Katowicach.

Dział: Aktualności

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.