Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

06 październik 2020 Dział: Samorząd uczniowski Napisane przez  Anna Kurpas-Adamska

Wybory do samorządu uczniowskiego 2020/2021

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 20-22 października 2020 r. odbędą się wybory do samorządu uczniowskiego. Zgodnie z nowo przyjętym regulaminem samorząd uczniowski składa się z Rady SU - przewodniczących trójek klasowych wszystkich klas ZSO oraz Zarządu SU - przewodniczącego, zastępcy przewodniczącego, skarbnika, sekretarza.

W głosowaniu uczniowie będą wybierać przewodniczącego SU. Zgodnie z regulaminem kandydata/kandydatów (max.2 osoby) na przewodniczącego SU może zgłosić klasa lub też kandydat może zgłosić się sam – po uzgodnieniu z wychowawcą. Kandydaci klas programowo najwyższych nie mogą się ubiegać o stanowisko przewodniczącego SU. Kandydaci zobowiązani są do przestrzegania zapisów regulaminu SU:

15. Kandydat na przewodniczącego musi się wyróżniać godną postawą, osiąga dobre wyniki w nauce (średnia co najmniej 3.5) oraz ma ocenę co najmniej bardzo dobrą z zachowania.
15.1. Kandydat na Przewodniczącego musi otrzymać pisemną (pozytywną) opinię od wychowawcy, która pozwoli mu na kandydowanie.
16. Kandydaci muszą mieć opracowany własny program zgodny z obowiązującymi przepisami prawa. W obecności dyrekcji szkoły, opiekunów samorządu i członków ubiegłorocznego Samorządu prezentują swoje programy.
17. Kandydat do Zarządu ma prawo do kampanii wyborczej, którą może zorganizować sam lub z pomocą swoich zwolenników.

Wedle powyższych wytycznych kandydaci są zobowiązani do przesłania swoich programów do obecnego opiekuna SU p. Anny Kurpas-Adamskiej przez mobidziennik w terminie do 12.10.2020 r. Swoje programy uczniowie będą prezentować 13.10.2020 r.

Od 12.10 do 19.10 kandydaci mogą prowadzić kampanię wyborczą na terenie szkoły.

Czytany 2559 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.