Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

24 kwiecień 2024 Dział: Konkursy Napisane przez  Bożena Kusak-Krosny

XII edycja konkursu „Normalizacja i ja” w Warszawie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 19 kwietnia 2024 w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Normalizacja i ja”. Honorowy patronat nad wspomnianym konkursem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki w związku z obchodzoną w tym roku setną rocznicą powstania Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, który jest organizatorem tej inicjatywy.

Na tegoroczną edycję imprezy nadesłano 135 prac w trzech kategoriach: plakat, esej, film. Spośród 32 prac literackich z całej Polski. Pierwsze miejsce zajął esej uczennicy naszej szkoły Małgorzaty Gorgosz z klasy 2cn. Praca została wykonana pod opieką Pani Joanny Gryboś oraz Pani Joanny Mrzyk i podkreślała znaczenie norm w naszym życiu oraz konieczności rozpowszechniania wiedzy na ich temat. Autorka przedstawiła znaczenie norm dotyczących nowoczesnych urządzeń stosowanych przez każdego z nas na co dzień dla bezpieczeństwa i jakości użytkowania. Również podkreślała, że w dobie szybkiego rozwoju technologicznego normy będą odgrywać kluczową rolę w standaryzacji nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja (AI), Internet Rzeczy (IoT) czy biotechnologie. W ramach ceremonii wręczenia nagród odbyło się również zwiedzanie Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie. Gratulujemy znaczącego sukcesu.

Czytany 616 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany środa, 24 kwiecień 2024 17:29

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.