Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

02 luty 2023 Dział: Aktualności Napisane przez  Henryk Turoń

Praktyczna lekcja finansów i podatków na akademickim poziomie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 16 grudnia 2022 roku klasa II LR, grupa technik rachunkowości uczestniczyła w seminarium finansowo-podatkowym zorganizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny w Rybniku.

W czasie seminarium wystąpili: nauczyciele akademiccy specjalizujący się w tematyce finansów i podatków oraz przedstawiciele biznesu i administracji skarbowej. Doradca podatkowy przedstawił najistotniejsze zasady współpracy podatników i płatników z administracją skarbową. Natomiast przedstawiciel administracji skarbowej przedstawił jej zadania w realizacji dochodów budżetu centralnego z uwzględnieniem systemu podatkowego jako instrumentu sterowania gospodarka rynkową.  Nauczyciele akademiccy na przykładach opodatkowania w formie: ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, podatku liniowego i ogólnych zasad opodatkowania przedstawili korzyści i obciążenia dla przedsiębiorców wynikające z wyboru przywołanych form opodatkowania. Uczestnicy seminarium pojawiające się wątpliwości rozwiewali w drodze stawiania pytań występującym, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Szczególnie cennym doświadczeniem dla młodych księgowych są praktyczne spostrzeżenia doradcy podatkowe i przedstawiciela administracji skarbowej jako jednostek współpracujących.

Czytany 366 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.