Technikum

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

23 grudzień 2022 Dział: Technik logistyk Napisane przez  Henryk Turoń

Praktyczna lekcja logistyki magazynowania na najwyższym poziomie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 26. października 2022 roku klasa II LR, grupa technik logistyk uczestniczyła w wizycie studyjnej w centrum magazynowym w Warszowicach.

Centrum magazynowe w Warszowicach jest jednym z oddziałów Firmy JAS-FBG S.A., której siedziba znajduje się w Katowicach. JAS-FBG S.A. to jeden z wiodących operatorów logistycznych na polskim rynku. Spółka od ponad 25 lat zapewnia swoim Klientom kompleksową obsługę logistyczną, obejmującą usługi transportu i spedycji drogowej, kolejowej, morskiej i lotniczej oraz dystrybucję przesyłek drobnicowych na terenie całej Europy. W Warszowicach Młodzi Logistycy zostali zapoznani przez pracowników przywołanej firmy z organizacją procesów magazynowania i dystrybucji. Efektywność rozwiązań organizacyjnych zaprezentowano młodzieży w halach magazynowych, gdzie nastąpiło łączenie teorii z praktyką. Młodzież obserwowała procesy magazynowe. Oceniała wzajemne powiązania pomiędzy procesami obsługi dostawców i odbiorców paletowych jednostek ładunkowych. Doskonałość organizacji procesów magazynowych była widoczna na każdym etapie przepływu towarów. Niemałe wrażenie wywarło wyposażenie hal magazynowych umożliwiające automatyzację procesów technologicznych i ograniczanie do minimum transportu międzyoperacyjnego oraz zapasów. Uczniowie klasy II LCN wykazali się dużą spostrzegawczością co zaowocowało stawianiem przewodnikowi różnorodnych pytań. Podsumowanie lekcji logistyki magazynowania w zakładzie nastąpiło na zajęciach teoretycznych w szkole.

Czytany 874 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany piątek, 23 grudzień 2022 17:51

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.