Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

17 grudzień 2018 Dział: Projekty Napisane przez  Joanna Antecka

Kolejne spotkanie pasjonatów nauk przyrodniczych za nami…

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 7. grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się IX Dzień Naukowy Liceum pod honorowym patronatem Wójta Gminy Pawłowice. W czasie tej imprezy, wpisanej w tradycję szkoły, gościliśmy pasjonatów nauk przyrodniczych: gimnazjalistów z klas III oraz uczniów klas VIII szkoły podstawowej.

W tym roku Dzień Naukowy Liceum składał się z dwóch części: konkursu wiedzy oraz warsztatów medyczno-laboratoryjnych. Podczas części konkursowej młodzież, pracująca w parach, zmierzyła się z pytaniami z zakresu chemii, fizyki, biologii oraz geografii. W tej części młodzi naukowcy zdobywali punkty, które przesądziły o wyniku konkursu.

Po konkursie i krótkiej przerwie rozpoczęły się warsztaty medyczno–laboratoryjne. Nasi goście, podzieleni na cztery rotujące grupy, mogli zobaczyć pokaz umiejętności, jakie już zdobyli uczniowie klasy medycznej. Młodzież naszej szkoły pod kierunkiem pana Grzegorza Pisarka zaprezentowała: zaopatrywanie medyczne motocyklisty po wypadku, zaawansowane zabiegi reanimacyjne z użyciem sprzętu u osoby dorosłej oraz pierwszą pomoc przy zadławieniach u dzieci i niemowląt wraz z prowadzeniem reanimacji.

Z kolei w nowo powstałej części laboratoryjnej Zielonej Pracowni każdy gimnazjalista i ósmoklasista miał możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczenia biologicznego pn. „Wykrywanie katalazy w wątrobie” na podstawie przygotowanej instrukcji.

W końcu nadeszła wyczekiwana przez wszystkich uczestników chwila - ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród przez Wójta Gminy Pawłowice pana Franciszka Dziendziela i Dyrektora Szkoły pana Andrzeja Wowrę. I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach w składzie: Nadia Kloczkowska i Wiktoria Macura, II miejsce przyznano drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Żorach w składzie: Karolina Radziszewska i Wiktor Gawełczyk, III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach w składzie: Natalia Urban i Mateusz Gabryel. Pozostałym uczestnikom wręczono drobne upominki.

Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na X Dzień Naukowy już za rok!

Czytany 3009 razy

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.