Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

28 grudzień 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Grzegorz Pisarek

Dzieje się w medycznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Choć obecnie w całym kraju wszystkie szkoły prowadzą zdalne nauczanie, to jeszcze przed wprowadzeniem obostrzeń klasy medyczne nie traciły cennego czasu i zrealizowały wiele ciekawych zajęć praktycznych, z których możemy zobaczyć fotorelacje.

Do najciekawszych zajęć należały te, które umożliwiały:

  • poznanie pracy w kombinezonach, w jakich obecnie pracuje się przy osobach zakażonych COVID 19 (użyte kombinezony to sprzęt wycofany z użytku lub przeterminowany, służący do celów szkoleniowych, przekazany nam z różnych placówek),
  • naukę szycia ran,
  • wyjście na poligon z klasami mundurowymi, gdzie prowadziliśmy instruktaż udzielania pomocy w warunkach terenowych oraz braliśmy udział w zajęciach jako uczestnicy, nie odbiegając sprawnością od „mundurówki”.

Prawdziwym hitem były zajęcia z położnictwa oraz z gipsowania kończyn. Zajęcia z położnictwa przeprowadziła położna, która będąc sama w ciąży pozwoliła uczniom zbadać ułożenie dziecka w brzuchu, a emocje i radość, które wszystkim towarzyszyły, są trudne do opisania! Dziękujemy pani Sylwii, która obecnie jest już mamą, i życzymy pociechy z wychowywania wspaniałej córeczki!

Lekcje z gipsowania kończyn poprowadziła pani Magdalena Spek - pielęgniarka oddziału ratunkowego w Cieszynie, lekcje odbywały się w bardzo wesołej atmosferze i każdy z nas mógł poczuć się, jak pacjent, a nawet wrócić z zagipsowaną kończyną do domu.

W październiku wszystkie klasy wzięły udział w zajęciach, które zorganizowała nasza partnerska uczelnia, czyli Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Mieliśmy okazję zwiedzić i pracować w najnowszym centrum symulacji medycznej. Fantomy znajdujące się w centrum są najnowocześniejsze na świecie i reagują jak prawdziwy pacjent. Zajęcia dostarczyły zarówno wiele śmiechu, jak i stresu, gdyż trzeba było zauważyć i reagować na każdą zmianę stanu pacjenta, będąc obserwowanym na monitorach przez kolegów. Dodatkowo również na tej uczelni odbyły się zajęcia z zakresu kosmetologii, na których dowiedzieliśmy się, jak dbać o skórę, a pani prowadząca wykonała na nas zabiegi.

Z niecierpliwością czekamy na powrót nauki stacjonarnej, gdyż w programie jest przewidzianych jeszcze wiele ciekawych zajęć.

Media

Czytany 1934 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany wtorek, 29 grudzień 2020 07:26

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.