Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

01 marzec 2021 Dział: Aktualności Napisane przez  Ewa Szypuła

Podróż do Bangladeszu? Why not?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

24 lutego 2021 roku na lekcji języka angielskiego grupa uczniów klasy 3B miała okazję odwiedzić… Bangladesz. Pomimo 5-cio godzinnej różnicy czasu i kilku tysięcy dzielących nas kilometrów udało się nam wirtualnie spotkać i porozmawiać w języku angielskim z panem Bichitro Sinha oraz jego sympatyczną grupą uczniów.

Uczestnicy spotkania musieli odgadnąć kraj, z którego pochodzi rozmówca, zadając sobie nawzajem pytania, na które odpowiedzieć można było tylko TAK/NIE w języku angielskim.

Oba kraje zaprezentowały kilka ciekawostek o swojej kulturze. Pan Bichitro opowiedział nam o interesujących zwyczajach w swoim kraju, gęstej sieci rzek (najbardziej znana z nich to Ganges), narodowym owocu Bangladeszu „Jackfruit” oraz słynnych potrawach z ryżu (tzw. paddy). Tym, co odróżnia kuchnię bengalską od innych regionalnych kuchni Subkontynentu Indyjskiego, jest bogactwo dań z ryb. Co więcej, kuchnia bengalska, czyli mieszkańców Indii zamieszkujących stan Bengal, jest lekka i co najważniejsze - zdrowa.

Dowiedzieliśmy się również, że tygrys jest narodowym zwierzęciem Bangladeszu. Kiedyś nazywano go Królewskim Tygrysem Bengalskim (The Royal Bengal Tiger).

To było ciekawe doświadczenie. Serdecznie dziękujemy za to spotkanie!

Czytany 2034 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 marzec 2021 15:56

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.