Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

02 czerwiec 2022 Dział: Aktualności Napisane przez  Paulina Pielecka 

Zagraliśmy dla Krystiana!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek, 20 maja, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach odbył się koncert charytatywny „Nowy stwórzmy świat…i Ty…i Ja“.

Głównym celem przedsięwzięcia było zebranie funduszy na leczenie chorującego na mukowiscydozę, Krystiana Kurzaja, absolwenta Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach i zakup urządzenia do drenażu dróg oddechowych. Dzięki ofiarności wielu osób, mieszkańców Pawłowic i okolic, a także sponsorów udało się zebrać 16 274,05 zł!

Tegoroczny koncert został zorganizowany przez wicedyrektorkę szkoły Annę Józwik oraz nauczycielki Annę Kurpas-Adamską, Joannę Nawarę oraz Paulinę Pukowiec. W przedstawieniu artystycznym udział wzięli uczniowie ZSO.

Pierwszą część koncertu stanowił występ kabaretowo-wokalny nawiązujący do wydarzeń z życia Krystiana, dzielnie pokonującego wszelkie przeciwności losu.

Następnie odbył się Śląski Koncert Życzeń, który poprowadzili:  Anna Kurpas-Adamska, nauczycielka języka niemieckiego i Jakub Węglorz, tegoroczny maturzysta. Winszowano nie tylko osobom fikcyjnym stworzonym na potrzeby kabaretu, ale i tym, bez których koncert by się nie odbył - darczyńcom, Dyrektorowi Szkoły, Radzie Rodziców, Wójtowi Gminy, Dyrektorowi i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, a także wszystkim tym, którzy przybyli na koncert, by wesprzeć Krystiana w walce z chorobą. W ciekawych muzycznych aranżacjach i kompozycjach zaprezentowali się wokaliści i instrumentaliści ZSO. Nie zabrakło wśród nich także młodzieży z Ukrainy, która wystąpiła z przesłaniem miłości i pokoju.

W czasie 30-minutowej przerwy był czas na rozmowy w kuluarach oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Mamy uczniów ZSO.

Drugą część koncertu stanowił wywołujący wzruszenie, ale i uśmiech spektakl „Oscar i Pani Róża“, wystawiony przez młodych aktorów pod kierunkiem pani Anny Józwik. Autorska adaptacja znanego dzieła przedstawiała uwspółcześnioną kreacją tytułowej bohaterki, atrakcyjnej i przebojowej kobiety, która podobnie jak Oskar przechodzi metamorfozę w trakcie rozwoju fabuły. Historia Oscara, opowiedziana w dojrzały i mądry sposób, pokazała, jak w obliczu strachu pokonywać lęk, odnajdywać wiarę i być silnym człowiekiem.

 

Czytany 1118 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 02 czerwiec 2022 17:56

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.