Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

26 wrzesień 2023 Dział: Aktualności Napisane przez  Elżbieta Łomozik

Sukces uczniów technikum elektrycznego 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 22-23 września br. na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie” pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Były to zarazem ogólnopolskie eliminacje do Europejskiego Festiwalu „Science on Stage”, który odbędzie się w dniach 12-15.08.2024 r. w Turku w Finlandii, a podczas którego nauczyciele nauk ścisłych zaprezentują projekty, które zwyciężyły w eliminacjach krajowych. W czasie poznańskiego festiwalu uczniowie ze szkół podstawowych i średnich z całej Polski prezentowali swoje prace badawcze w sześciu kategoriach tematycznych, które były oceniane i nagradzane przez profesjonalne jury.  

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 3cke w składzie Andrzej Szczyrba i Kacper Mendrok zdobyli 1. miejsce w kategorii 3: Zrównoważony rozwój w edukacji STEM za projekt dotyczący niekonwencjonalnych źródeł energii. Nasi przyszli elektrycy przeprowadzili szereg badań pod kierunkiem pani Joanny Gryboś związanych z ogniwami fotowoltaicznymi pierwszej, drugiej i trzeciej generacji. Badania nad sprawnością i efektywnością ogniw słonecznych były realizowane przez uczniów z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, w jaki wyposażone są pracowanie elektryczne i mechaniczna w technikum ZSO.  

Gratulujemy uczniom sukcesu. 

Czytany 631 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany wtorek, 26 wrzesień 2023 18:01

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.