Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

15 październik 2023 Dział: Konkursy Napisane przez  Joanna Gryboś

Wyjątkowa Noc Naukowców Politechniki Śląskiej 2023

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 7 października br.  grupa uczniów naszej szkoły wspólnie z siódmoklasistami z ZSP w Pawłowicach wzięła udział w XVIII edycji Nocy Naukowców organizowanej przez Politechnikę Śląską w Gliwicach.

Podczas tegorocznej uroczystej inauguracji Nocy Naukowców Władze Rektorskie wręczyły nagrody laureatom pięciu ogólnopolskich konkursów o tematyce związanej z fizyką, matematyką czy astronomią zorganizowanych w ramach tego wyjątkowego wydarzenia popularnonaukowego. Patronat honorowy nad konkursami objęli: Minister Edukacji i Nauki, Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Prezydent Miasta Gliwice.

Miło nam poinformować, że uczeń drugiej klasy o profilu dwujęzycznym Ignacy Jośko znalazł się w gronie laureatów, zdobywając I miejsce w konkursie „O Mikołaju Koperniku w Roku Kopernikańskim 2023”.

Po uroczystości wręczenia nagród uczniowie przystąpili do zwiedzania stoisk w Centrum Nowych Technologii przygotowanych przez naukowców, studentów i doktorantów, na których odbywały się spektakularne pokazy, eksperymenty i warsztaty poświęcone m.in. inżynierii kosmicznej, robotyce, nowoczesnym technologiom, projektowaniu leków czy zdrowemu stylowi życia. Obserwowane lub wykonane samodzielnie przez uczniów doświadczenia przeniosły ich w fascynujący świat nauki, dostarczając niezwykłych wrażeń, ale przede wszystkim porcji solidnej wiedzy naukowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia i zachęcamy do udziału w jego kolejnej przyszłorocznej edycji!

Czytany 477 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 15 październik 2023 09:18

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.