Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

01 listopad 2023 Dział: Aktualności Napisane przez  Elżbieta Łomozik

Newsy z klas dwujęzycznych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak wygląda nauka w klasach dwujęzycznych w naszej szkole? Przede wszystkim wszystkie klasy, a mamy ich już trzy, mogą rozwijać swoje umiejętności językowe nie trzy do pięciu razy w tygodniu, jak to ma miejsce w zwykłych klasach liceum, a dwanaście lub trzynaście! Wszystko dzięki dodatkowym lekcjom języka angielskiego przeznaczonym dla klas dwujęzycznych od początku nauki, godzinie zajęć z native speakerem, które zapewnia nasza szkoła, dodatkowym godzinom rozszerzenia od drugiego półrocza klasy pierwszej oraz lekcjom przedmiotowym prowadzonym w języku angielskim: informatyce, fizyce, a od tego roku również historii i historii i teraźniejszości. Dodatkowe przedmioty to nie jedyne nowości w tym roku szkolnym.

Po raz pierwszy odbędzie się konkurs z okazji Dnia Św. Patryka, w którym uczniowie będą mogli wykazać się bogactwem językowym i znajomością angielskich idiomów. Ponadto coroczny tygodniowy obóz językowy odbędzie się w nowej odsłonie. Byliśmy już w górach, nad morzem, a w tym roku nasza szkoła organizuje tygodniową wycieczkę do Wielkiej Brytanii, więc członkowie klas dwujęzycznych oprócz szlifowania języka będą mogli poznać historię, kulturę oraz zwyczaje brytyjskie na żywo! To jeszcze nie koniec nowości!

Po raz pierwszy klasy dwujęzyczne wezmą udział Dniach Językowych- Language Days. Dwa razy w roku wraz z nauczycielami języka angielskiego i Jimym McCarthym, naszym zaprzyjaźnionym native speakerem, uczniowie spotkają się w Domu Kultury, by przez cały dzień zanurzyć się w angielskim. Nie zabraknie gier językowych, quizów i dramy, czyli wszystkiego, co potrzebne do efektywnej nauki i dobrej zabawy w jednym.

Warto też dodać, iż wszyscy członkowie klas dwujęzycznych mają szansę na darmowe wyjazdy zagraniczne w ramach Akredytacji Erasmus+ na lata 2022-2027. W tym roku szkolnym odbędą się kolejne dwa wyjazdy.

Do usłyszenia!

Czytany 531 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany środa, 01 listopad 2023 18:27

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.