Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

03 grudzień 2018 Dział: Akcje Napisane przez  Barbara Kopertowska

Profilaktyka zdrowia – Światowy Dzień AIDS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zbliża się 1 grudnia – Światowy Dzień Walki z AIDS, ustanowiony w 1988 roku z inicjatywy WHO, w odpowiedzi na epidemię choroby.

Z tej okazji w szkole odbywają się spotkania klas II z pedagogiem, w ramach programu „HIV/AIDS – wiem, nie boję się, toleruję” koordynowanego przez Sanepid. Uczniowie mają okazję przypomnieć sobie, jaka jest różnica pomiędzy HIV a AIDS, jakie są drogi zakażenia, gdzie można zrobić bezpłatne badania, jak wygląda opieka medyczna nad pacjentami. Obecnie w Polsce leczy się przeszło 10 tysięcy osób, w tym ponad 100 dzieci.

Ciekawe, że dzień ten zbiega się z projekcją filmu „Bohemian Rapsody”, który opowiada o utalentowanym soliście grupy Queen – Freddiem Mercurym. Film oceniono na 8,5/10 na filmwebie, podobno świetnie się ogląda, choć krytycy mówią też o laurce: „/Film/ pozwala nacieszyć oczy i uszy pięknym widowiskiem z porywającą muzyką Queen i świetnymi kreacjami aktorskimi. Może jednak rozczarować tych, którzy w kinie szukają czegoś więcej niż bajek i fajerwerków, pozostawiając ich z niedosytem i każąc im nadal czekać na ukazującą pełną paletę barw, nieskrojoną na miarę Hollywood opowieść o liderze grupy Queen” [za: Natalia Hluzow, Antyradio.pl z https://mediakrytyk.pl/film/1748/bohemian-rhapsody].

Czytany 1551 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.