Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

28 styczeń 2019 Dział: Projekty Napisane przez  Klaudia Węglorz

Kółko psychologiczne w Katowicach – Choroby psychiczne cz. I

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

9 stycznia odbyły się już nasze trzecie zajęcia psychologiczne. Tym razem zajmowaliśmy się zaburzeniami psychicznymi.

Zajęcia podzielono na dwie części. W pierwszej mówiliśmy głównie o podziale zaburzeń psychicznych i psychosomatycznych oraz o ich odmianach. Między innymi usłyszeliśmy o zaburzeniach sennych. Każdy z nas je miewa i są to choćby koszmary. Niektórzy też chorują na bezsenność. Niby nic specjalnego, jednakże u niektórych osób można nazwać to zaburzeniami psychicznymi, które są na przykład spowodowane jakimś głębszym przeżyciem. Powracający jeden sen-koszmar, który może przybierać różne formy, może doprowadzić do głębszych zaburzeń w ciele człowieka. Zajęcia były dla nas bardzo interesujące, więc znowu nawet nie spostrzegliśmy, kiedy skończył się czas. Na części drugiej widzimy się już w lutym.

Czytany 1843 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.