Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

12 listopad 2019 Dział: Projekty Napisane przez  M. Rokowska

Lekcje z ZUS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 6 i 8 listopada klasy 2TGE i 2TL rozpoczęły realizację projektu „Lekcje z ZUS”. Nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w tym wydarzeniu.

Projekt rozpoczął się wizytą pani Mirosławy Piekorz - pracownika ZUS Tychy, która przedstawiła młodzieży główne założenia idei lekcji z ZUS oraz zapoznała uczniów z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

„Lekcje z ZUS” to autorski projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który powstał, by budować świadomość młodego pokolenia Polaków w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś niestety niewielu młodych obywateli wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja niepłacenia składek.

„Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży i uczą zasad solidaryzmu społecznego, a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Uczniowie w ramach projektu otrzymali świetnie opracowane materiały dydaktyczne w postaci zeszytów ćwiczeń, zawierających najważniejsze zagadnienia poruszane podczas wykładów. Projekt będzie realizowany w obu klasach w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości przez kolejne 4 tygodnie.

Galeria

Czytany 1098 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.