Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

08 październik 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Sebastian Telega

Lekcja geografii w plenerze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Choć jesień przywitała nas kiepską pogodą, to końcówka lata była na tyle łaskawa, że mogliśmy zrealizować zaległe warsztaty terenowe z geografii.

Uzbrojeni w przenośne stacje pogody, busole i wiatromierz, uczniowie klas trzecich LO badali parametry pogodowe na trzech różnych stanowiskach - las, pole, okolice stawu. Ćwiczenia te miały na celu poznanie zasad prawidłowego pomiaru oraz wykazania różnic temperatury powietrza, wilgotności, ciśnienia oraz prędkości i kierunku wiatru w zależności od otoczenia. Ponadto w drodze na miejsce badań była możliwość rozpoznania i opisu kilku gatunków rodzimej flory i fauny oraz dostrzeżenia zmian zachodzących w środowisku naturalnym.

Czytany 472 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.