Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

20 wrzesień 2023 Dział: Biblioteka online Napisane przez  Paulina Pielecka

Spotkanie z bohaterami „Nad Niemnem”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek 8 września 2023 r. zasiedliśmy do wspólnej lektury „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, włączając się w ten sposób w kolejną edycję ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”.

Uczniowie klasy 2An Ewa, Klaudia i Marek przenieśli nas w nadniemeńską krainę, czytając wybrane fragmenty powieści. By słuchacze mogli poczuć klimat tamtych miejsc i czasów, organizatorzy przedsięwzięcia postarali się o odpowiednią scenografię. Lekturę poprzedził krótki o samej powieści i autorce „Nad Niemnem”, a w dalszej części spotkania uczestnicy wysłuchali kilku fragmentów utworu dotyczących głównych bohaterów, polskiego społeczeństwa II połowy XIX wieku oraz opisów przyrody znad Niemna.

Celem spotkania było przypomnienie dzieła Orzeszkowej, zachęcenie do czytania klasyki i spędzania wolnego czasu z książką. Działanie to jest jedną z form promowania czytelnictwa wśród młodzieży w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, który realizujemy w tym półroczu w naszej szkole. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i już dziś zapraszamy do przyszłorocznej lektury „Kordiana” Słowackiego.

Czytany 1275 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany środa, 20 wrzesień 2023 18:36

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.