Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

07 listopad 2021 Dział: Technik górnictwa podziemnego Napisane przez  Bożena Krosny

Zajęcia naszych techników górników w sztolni

Wielokrotnie pokazywaliśmy Wam jak wyglądają w naszej szkole zajęcia praktyczne z różnych zawodów.

Co Wy na to, żeby dziś bliżej przyjrzeć się jak wyglądają zajęcia naszych techników górników w sztolni? Mamy dla Was kilka zdjęć z tego miejsca, żebyście mogli zobaczyć jak do swojego zawodu przygotowuje się klasa technikum górnictwa podziemnego. Przeglądacie zdjęcia i nie wiecie co tam się dzieje? Odpowiadamy! Uczniowie między innymi zajmują się montażem podciągu stalowego na ociosie, zabudowują ryspę drewnianą, wyznaczają wysokość stojaka typu VALENT, uzupełniają zamki ŁKWH na podciągu stalowym. A to tylko kilka przykładów tego, czego uczą się pod okiem swojego opiekuna i 3 instruktorów z kopalni KWK Pniówek.

Ostatnio zmieniany niedziela, 07 listopad 2021 11:26