Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

21 styczeń 2021 Dział: Konkursy Napisane przez  Ewa Szypuła

Konkurs z języka angielskiego "The big challenge”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ogłaszamy zapisy do narodowego konkursu The Big Challenge, którego celem jest promowanie nauki języka angielskiego w formie zabawy pedagogiczno-edukacyjnej.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas 1-ych liceum, technikum i szkoły branżowej oraz uczniowie klas 2-gich, którzy w dniu 16 kwietnia nie mają jeszcze 18 lat. Zgłoszenia przyjmowane są najlepiej do 20 lutego, by móc do 25 lutego zgłosić szkołę w pierwszym terminie i przelać opłatę konkursową. Szkoła pokrywa koszt uczestnictwa w konkursie.

Czas trwania testu ustalony jest na 45 minut. Test konkursowy odbywa się w trybie online, w szkole, na komputerze lub tablecie podłączonym do Internetu na czas trwania konkursu. Ze względu na pytania ze słuchu zalecamy, aby każdy uczeń był wyposażony w słuchawki. Moduł testowy składa się z 55 pytań, dla każdego pytania podane są 4 możliwe odpowiedzi. Zadaniem ucznia jest wybranie jednej, poprawnej odpowiedzi. Pytania sprawdzają wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia tekstu pisanego i ze słuchu, gramatyki i ogólnej znajomości kultury.

W konkursie „The Big Challenge” nagrody przyznawane są wszystkim uczestnikom konkursu. Nagrody dodatkowe otrzymają uczniowie, którzy uzyskają najwyższe noty w ustalonych klasyfikacjach. Więcej informacji, między innymi: punktacja, nagrody na poziomie regionalnym i krajowym na stronie:

Zapraszamy do zapisów, które prowadzą pani Ewa Szypuła oraz pani Martyna Grajkowska przez mobidziennik bądź na jeden z adresów mailowych:

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czytany 2123 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 21 styczeń 2021 15:53

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.