Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

24 kwiecień 2022 Dział: Aktualności Napisane przez  P. Zapart-Witkowska

Jakub Włodziński z klasy 4 Tl finalistą VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W etapach szkolnych tegorocznej edycji Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański, udział wzięło 4399 uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk, technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali oraz magazynier-logistyk.

Do półfinału, który odbył się w marcu br. zakwalifikowało się 812 uczestników z całej Polski. Uczniowie z województwa śląskiego rywalizowali w Zespole Szkół nr 2 im. Józefa Tischnera w Żorach. Naszą szkołę reprezentowało ośmiu logistyków z klasy 4 TL, którzy po etapie szkolnym, uzyskali minimum 20 punktów.

Do ścisłego finału dostało się 48 uczestników, w tym nasz uczeń Jakub Włodziński. Finał odbył się w Sopocie 7 i 8 kwietnia 2022r. W pierwszy dzień organizatorzy olimpiady zaplanowali dla uczestników i ich opiekunów wycieczkę do największego terminalu kontenerowego na Morzu Bałtyckim DCT Gdańsk, gdzie mogli zobaczyć ogromne statki kontenerowe z Dalekiego Wschodu oraz urządzenia do przeładunku kontenerów. Następnie zwiedzili Gdańsk oraz mogli pospacerować po Sopocie. W drugi dzień zawodnicy rozpoczęli rywalizację, rozwiązując test finałowy, a w tym czasie opiekunowie mogli posłuchać wykładu na temat formuł handlowych INCOTERMS 2020.

Jakub jako finalista otrzymał indeks Uniwersytetu Gdańskiego oraz nagrodę pieniężną. GRATULUJEMY i życzymy powodzenia na maturze.

Czytany 1271 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.