Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

06 czerwiec 2022 Dział: Konkursy Napisane przez  P. Zapart-Witkowska

II Edycja Konkursu o Puchar Prezesa JBG-2

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znamy zwycięzców II Edycji Konkursu o Puchar Prezesa JBG-2, która odbyła się 26 maja br. o godzinie 12.45 w sali papieskiej.

Do rywalizacji w konkursie stanęło ponad 40 uczniów uczących się w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji. Wzorem ubiegłego roku konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej, pisemnej, uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z kilkudziesięciu pytań dotyczących podstaw chłodnictwa, klimatyzacji i pomp ciepła. Pięciu uczniów z najwyższą liczbą punktów przeszło do drugiej części - finałowej. Do tego etapu rywalizacji zakwalifikowali się uczniowie z klasy 3LC: Nikodem Oramus, Marcin Szulik,  Jakub Czajkowski oraz 1 cke: Bartłomiej Pryczek i Marcin Halbina. Każdy z uczniów w finale musiał udzielić odpowiedzi na 3 pytania dotyczące np. schematów elektrycznych urządzeń chłodniczych, przemian termodynamicznych czy budowy i zasady działania pompy gruntowej. Po zsumowaniu punktów wyłoniono laureatów I, II i III miejsca. Zwycięzcą konkursu został Nikodem Oramus. Drugie miejsce zdobył Marcin Szulik, a trzecia nagroda powędrowała do Bartłomieja Pryczka. Uroczyste wręczenie nagród pieniężnych oraz pucharów odbyło się w obecności przedstawiciela firmy JBG-2 Pana Roberta Lenarta, Pani wicedyrektor Anny Józwik oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu

Czytany 1274 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 12 czerwiec 2022 16:40

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.