Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

19 październik 2023 Dział: Aktualności Napisane przez  Janusz Cyrulik

Warsztaty programistyczne w ramach CodeWeek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę, 18 października, uczniowie grup informatycznych LO brali udział w 8-lekcyjnych warsztatach programistycznych prowadzonych w szkolnej pracowni informatycznej przez nauczyciela informatyki pana Janusza Cyrulika.

Uczniowie z klas 2an i 1e przy 100-procentowej frekwencji i z dużym zaangażowaniem weszli w świat kodowania. Swoją przygodę z programowaniem rozpoczęli od przykładów z życia rozpatrywanych w ujęciu algorytmicznym, tworzenia algorytmów i programów w sposób blokowy, by następnie przejść do zapoznania z podstawami słownictwa i składni języka Python. Poprzez stopniowo coraz bardziej zaawansowane przykłady i ćwiczenia zdobywali umiejętności poruszania się w świecie zmiennych, struktur danych, warunków i pętli. Zdobyte nowe umiejętności i doświadczenia pozwoliły zakończyć zajęcia stworzeniem gry logicznej działającej w konsoli tekstowej. Po ośmiu pracowicie spędzonych lekcjach młodzi adepci programowania opuszczali pracownię komputerową zmęczeni, ale z uśmiechem i poczuciem satysfakcji.

Wydarzeniem tym nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania (https://codeweek.eu, @CodeWeekEU, #CodeWeek).

Czytany 714 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 19 październik 2023 16:57

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.