Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

22 luty 2024 Dział: Aktualności Napisane przez  Małgorzata Rokowska

Lekcje z ZUS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W naszej szkole po raz kolejny gościliśmy przedstawicielkę oddziału ZUS w Tychach – Panią Mirosławę Piekorz, która wprowadziła uczniów klas 3cn i 3 dn w świat ubezpieczeń społecznych.

Nasz gość przybliżył młodzieży wizerunek instytucji, jaką jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Na ciekawych przykładach uczniowie mieli okazję przekonać się, jak ważnym ogniwem jest ZUS w polskim systemie ubezpieczeń społecznych.

Spotkaniem z pracownikiem ZUS ww. klasy rozpoczęły realizację kolejnej edycji programu „Lekcje z ZUS”. Projekt obejmuje cykl czterech lekcji, podczas których uczniowie poznają zasady funkcjonowania polskiego systemu ubezpieczeń społecznych oraz systemu emerytalnego, rodzaje ubezpieczeń i związane z nimi świadczenia, prawa i obowiązki ubezpieczonych oraz osób prowadzących działalność gospodarczą.

Warto wspomnieć, że jak co roku uczestnicy projektu otrzymali świetnie opracowane materiały edukacyjne, które zostaną wykorzystanie na zajęciach w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

Galeria

Czytany 391 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 22 luty 2024 19:42

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.