Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

07 maj 2024 Dział: Aktualności Napisane przez  Patrycja Mączka

Dzień taktyczny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 25.03.2024 mieliśmy zaszczyt gościć żołnierzy z wojskowego centrum rekrutacji w Tychach którzy poszerzali wiedzę uczniów klas mundurowych.

Żołnierze przeprowadzili zajęcia z podstaw wspinaczki, budowy i obsługi broni oraz kartografii. Uczniowie zostali podzieleni na trzy stanowiska. Na pierwszym stanowisku uczono nas podstaw wspinaczki, czyli wszelkiego rodzaju węzły, uprzęże oraz zjazd na linie kluczem. Na drugim stanowisku uczyliśmy się budowy i sposobu działania karabinka akm i granatów RG-42 i F1, mieliśmy również szansę na sprawdzenie się w składaniu i rozkładaniu broni na czas. Na trzecim stanowisku uczyliśmy się posługiwania mapą, ustalania współrzędnych i poszczególnych punktów. Na sam koniec mieliśmy podsumowanie i omówienie podstawowych zasad medycyny na polu walki.

Czytany 288 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany wtorek, 07 maj 2024 07:05

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.