Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

20 grudzień 2019 Dział: Aktualności Napisane przez  Andrzej Wowra

Nowoczesny sprzęt do nauki elektroniki i elektrotechniki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj, 19 grudnia, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach podczas lekcji pokazowej został zaprezentowany nowoczesny sprzęt do nauki elektroniki i elektrotechniki.

Zajęcia w pracowni przedmiotów zawodowych w technikum elektrycznym prowadził dr Stanisław Płaczek. Zaprezentował on uczniom oraz zebranym gościom zestaw eksperymentalny zbudowany z modułu bazowego oraz z dwudziestu modułów ćwiczeniowych firmy NDN. Jest to nowoczesny sprzęt wykorzystywany m.in. na politechnikach w Polsce, a także w szkolnictwie zawodowym w Niemczech. Moduły mają możliwość symulowania uszkodzeń w obwodach. W module bazowym zostały zabudowane zasilacze, generatory, przyrządy pomiarowe oraz wskaźniki optyczne. Ten najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający naukę zawodu będzie dodatkowo wykorzystywany na lekcjach fizyki. Pokaz możliwości nowoczesnych urządzeń budził zainteresowanie uczniów oraz obecnych gości: wójta gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela, Aleksandra Szymury – zastępcy prezesa Fundacji JSW oraz Piotra Kijańskiego i Magdaleny Szynal z Fundacji JSW, która dofinansowała przedsięwzięcie.

„Bardzo dziękujemy Fundacji JSW za wsparcie finansowe przy realizacji zadania polegającego na doposażeniu pracowni przedmiotów zawodowych w nowoczesny sprzęt dydaktyczny – podkreślił podczas lekcji pokazowej dyrektor ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach, Andrzej Wowra.

Czytany 810 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.