Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

17 październik 2022 Dział: Aktualności Napisane przez  Anna Haraś

Lapbookowe oswajanie chemii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od dawna wiadomo, że żeby się czegoś szybko nauczyć trzeba zaangażować jak najwięcej zmysłów. Tak się dzieje, kiedy tworzymy lapbooka – wykorzystujemy prawie wszystkie zmysły. Lapbook jest „książką” tematyczną, którą tworzy się na dany temat i w której tworzeniu uczeń aktywnie uczestniczy.

Dzięki lapbookom uczniowie rozwijają różne umiejętności, uczą się samodzielności, porządkują i pogłębiają wiedzę. Uczniowie klas: 4an i 4bn stworzyli swoje lapbooki dotyczące wiadomości z zakresu chemii jednak tej chemii, która jest najbliżej nas. Tajemnice zapachu, tajemnice kawy, chemia cytrusów, chemia serów, substancje pozyskiwane z herbaty czy erytrocyty czerwoni kurierzy to tematy przedstawione w formie lapbooka.

Pomysły uczniów, forma pracy i efekt końcowy przeszły wszelkie oczekiwana – zobaczcie sami jakie cuda chemiczne powstały!

 

Czytany 927 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 20 październik 2022 12:36

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.